Tenisovou školu chce otevřít od poloviny září obec Holedeč, která nechala u fotbalového hřiště postavit nové kurty. Ty začaly již na konci srpna sloužit i pro sportovní nadšence volejbalu, basketbalu a nohejbalu.

S myšlenkou otevřít tenisovou školu přišla Martina Švejdová z Holedeče, která tenis hrála 15 let a následně vedla kurz pro děti. „Ráda bych, aby obec tuto službu poskytovala, když je tu nové hřiště. Vše je v posledních přípravách tak, abychom mohli v polovině září začít," sdělila mladá holedečská maminka. Se svým otcem Miroslavem Končokem chtějí malé tenisty trénovat na profesionální úrovni. „Třeba zrovna tady se skrývá nějaký talent," řekla s úsměvem. Do kurzu se zatím přihlásilo pouze šest dětí. Jakmile však budou zhotovené a vylepené plakáty, čekají se další zájemci. „Hrát ale můžou i dospělí. Chceme zájemce rozdělit podle věku alespoň na tři skupiny," nastínila M. Švejdová.

Obec Holedeč vyčlenila na zhotovení kurtů ze svého rozpočtu téměř 250 tisíc korun, dalších 200 tisíc korun získala od Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Původně se jen chystala obnova poničeného hřiště

„Původně se mělo jednat pouze o obnovení volejbalového hřiště, které před deseti lety zničily vlivem vichřice spadané topoly," sdělil starosta Holedeče Pavel Adamec. Následně však podle jeho sdělení zastupitelstvo schválilo dražší variantu multifunkčního hřiště. To mělo původně stát v blízkosti holedečské mateřské školy, ale ze záměru sešlo.

Kurty jsou přístupné pro širokou veřejnost, nejen obyvatele obce. Protože je však oplocené, lze jej užívat pouze po předchozí dohodě. V přípravě je provozní řád a hřiště dostane i svého správce. „Za užívání je nutné vybírat poplatek. Když je něco zdarma, lidé si toho tolik neváží," upozorňuje starosta Holedeče. Vstupné je však stanoveno spíše symbolické. Zájemců již bylo za poslední týden deset.

Lada Kvapilová