Volejbal, stolní tenis, medvědi, skákací atrakce pro děti a velký výběr občerstvení. To vše nabídla akce s názvem Holedečská letní pohodička pro všechny aneb vypněte počítače a pojďte se bavit. Několik desítek lidí si přišlo zpestřit horké letní odpoledne k tamnímu hostinci, kde se na přilehlé písečné pláži utkali zástupci pěti družstev ve volejbale.

Několikahodinový turnaj narušila před samotným finálem krátká bouřka, po které se odpočatí soutěžící vrátili na hřiště, aby ukázali, kdo je nejlepší. První tři příčky obsadili místní, poslední dvě družstvo z Bezděkova a Libořic. Pro vítězný pohár si přišla trojice Smutný, Harvánek, Tycová. Do soutěže se zapojil i starosta obce Pavel Adamec, který se svým týmem skončil na druhém místě.

Zábava nechyběla ani pro děti, které se nejvíce bavily na skákacích atrakcích, malém písečném hřišti a v neposlední řadě u stolního tenisu. Odpoledne jim zpestřil Jaroslav Kaňa z nedalekých Veletic, který přivezl ukázat své neposedné sedmiměsíční medvědy Báru a Huga, již se nechali od zvědavých dětí i pohladit.

Letní pohodičku připravila obec již podruhé. Další akce v jejím kalendáři je opět zaměřena sportovně. Turnaj Mikroregionu Žatecko v plážovém volejbale proběhne již příští týden, v sobotu 16. srpna.    Lada Kvapilová