Rekonstrukce povrchů Horovy ulice v historickém centru Žatce se opět odsouvá. Původně se mělo začít začátkem léta, pak se termín přesunul na září. Teď je pravděpodobné, že rekonstrukce proběhne nejdřív až na jaře příštího roku.

Radnice v Žatci už dvakrát totiž zrušila výběrové řízení na zhotovitele. Městu se totiž nelíbí ceny, kterou firmy nabídly za provedení prací. Podle projektu mají práce vyjít na zhruba dva miliony korun, stavební firmy ale nabídly částky vyšší. Radní v pondělí 6. října zrušili výběrové řízení už podruhé a zároveň ho vypsali potřetí. Firmy mohou své nabídky posílat do konce tohoto měsíce. „Kvůli klimatickým podmínkám se už rekonstrukce Horovy ulice ale letos už zřejmě dělat nebude a odsune na jaro příštího roku," sdělil žatecký místostarosta Jan Novotný.

V plánu je vydláždění ulice, vozovky a chodníků, od náměstí 5. května po budovu střední hotelové školy. Jedná se o první etapu prací, město chce na ni využít vlastní dlažební kostky, které má uložené na deponii.

Rušení výběrových řízení na zhotovitele a tím spojený posun v zahájení realizace letos provázejí několik větších investičních akcí města. Například rekonstrukci bazénu v Základní škole Jižní, sanaci svahu v Tyršově ulici nebo rekonstrukci elektroinstalace v budově gymnázia. V těchto případech ale radnici nic jiného nezbývalo. Do výběrových řízení se přihlásilo nebo v nich zůstalo málo firem, a tak se musely v souladu se zákonem zrušit.