Bývalý hotel Garni na žateckém sídlišti Jih změnil majitele. Koupil ho Žatečan Ing. Aleš Kloboučník, části veřejnosti známý podnikatel ve finanční sféře. V minulých dnech začal s jeho vyklízením a v plánu má celkovou rekonstrukci objektu.

„Žádnou ubytovnu ani žádné sociální bydlení pro nepřizpůsobivé tam neplánuji," říká nový majitel objektu.

Romové vyděsili okolní obyvatele

Budova dříve sloužila jako hotel, byly v ní také dílny a internát pro učně žatecké střední školy. Před lety však přestala sloužit svému původnímu účelu. Počátkem roku 2009 se do budovy nastěhovalo několik romských rodin, což část obyvatel v okolních panelácích vyděsilo. Podnikatelka, která chtěla objekt od Svazu českomoravských spotřebních družstev koupit, za něj ale nezaplatila. Svaz proto nechal v roce 2010 budovu vyklidit, nájemníky z bytů v létě vystěhovala najatá bezpečností agentura. Od té doby objekt pustl a chátral.

Někteří obyvatelé okolních panelových domů se obávají, aby se něco podobného neopakovalo. Jedná se o poměrně klidnou část sídliště, do jehož revitalizace šlo v minulých letech ze státního a městského rozpočtu několik milionů korun.

„V objektu chci zřídit prostory pro služby a byty. Žádné sociální bydlení, ale nájemní byty běžné, střední kategorie. Takové normální panelákové bydlení," sdělil Aleš Kloboučník na dotaz Deníku. Podle něj začalo vyklízení objektu a následovat bude celková rekonstrukce. „Moc tam toho nezbylo, objekt je hodně zdevastovaný. Plánuji jeho celkovou rekonstrukci," vysvětlil.