V budově lounského hotelu Graf, který má nyní ve správě Střední technická škola v Lounech, by mohl podle představ Ústeckého kraje opět vzniknout hotel. Kraj se rozhodl budovu prodat. V minulých dnech si areál, ve kterém sídlí také základní škola a dětská psychiatrická léčebna, prohlédl náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka.

Škola musí pryč

Objekt střední škola využívá pro svoji činnost. Teď bude muset najít jiné prostory. „V budově probíhá část výuky praktických předmětů. Až bude prodej aktuální, výuku přesuneme do jiných prostor,“ řekla na dotaz Deníku ředitelka školy Simona Vágnerová.

Žádný zájemce se zatím nepřihlásil. „V září byl zveřejněn záměr prodeje, avšak žádný zájemce se zatím neozval. Areál bude proto prodán formou veřejné dražby. Prozatím není hotov znalecký posudek, který by stanovil cenu budovy,“ informovala Naďa Kocábková z kanceláře hejtmana Ústeckého kraje.

Místo studentů bar a restaurace s terasou

Ústecký kraj by rád v budově viděl hotel s kapacitou 37 lůžek. Podle projektové dokumentace tam má být denní bar a restaurace s terasou s výhledem na České středohoří. „Budova se jmenuje Hotel Graf, ale to neznamená, že v ní má být hotel. Jde zatím o vizi,“ vysvětlila N. Kocábková.

O osudu dětské psychiatrické léčebny rozhodne ministerstvo zdravotnictví. „Je možné, že budova bude prodána s věcným břemenem, ale obecně je osud léčebny věcí jejího zřizovatele, tedy ministerstvo zdravotnictví,“ dadala N. Kocábková.