V souvislosti s probíhající houbařskou sezonou se minulý týden vydali lounští policisté na kontrolu vozidel houbařů. „Jelikož každým rokem řeší případy vykradených či dokonce odcizených motorových vozidel, kontrolovali, jak mají houbaři auta zajištěná. Ne každý motorista si před odchodem od vozidla zkontroluje, zda se uvnitř nenacházejí nějaké věci, které by případného zloděje mohly přilákat, nebo zda správně vůz uzamkl," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Na zkontrolovaná vozidla umisťovali policisté preventivní letáčky nabádající ke zvýšené opatrnosti.

Za jízdu do lesa budou pokuty

V rámci této činnosti se policisté rovněž zaměřili na dodržování dopravních předpisů a kontrolovali, zda je houbaři neporušují především tím, že špatně parkují. „Dva tyto případy, kdy řidiči vjeli přímo do lesa, vyřešili domluvou, příště už ale budou nekompromisní a přijdou na řadu pokuty," dodala mluvčí.

V souvislosti se sběrem hub letos zatím policisté evidují jedno vloupání do auta u Nové Hospody na Žatecku. V sobotu 24. srpna, mezi 12. a 13. hodinou, kdy se osádka vozidla vzdálila za sběrem hub do lesa, jí neznámý pachatel vykradl zaparkované vozidlo Škoda Fabia. Neznámým způsobem překonal uzamčené dveře, otevřel si zavazadlový prostor a odcizil koženou kabelku s finanční hotovostí, doklady, mobilními telefony a dalšími věcmi. Způsobil tak škodu za bezmála 20 tisíc korun.