Očekávaná houbařská sezona naplno propukla i v našem sušším regionu. Lesy se plní nejen lahůdkami s kloboukem, ale už také pořádnými zástupy houbařů. A není se co divit; kdo by si rád nepochutnal na smaženici, obalovaných bedlách, houbovém gulášku nebo třeba pořádné poctivé bramboračce s pár hříbky?

Patříte také k nadšencům, kteří se vydávají hledat tyto poklady lesa? Máte svá léty prověřená místa, odkud nikdy neodejdete s prázdnou, nebo se na vás tentokrát prostě jen usmálo štěstí? Pokud se z houbařské vycházky budete vracet spokojeni, pochlubte se i ostatním čtenářům!

Pošlete nám fotografii vašeho úlovku na adresu zdenek.plachy@denik.cz, připojte jméno a příjmení autora snímku, případně obec, kde bydlí. Nezapomeňte připsat ani lokalitu, kde se vám zadařilo, odkud jste si houby přinesli.

Fotografie uveřejníme v galerii u tohoto článku a ty nejlepší také v některém z tištěných vydání Žateckého a lounského deníku.

Máte skvělý recept?

A pokud máte „v rukávu" nějaký originální osvědčený recept na pochoutku, v níž se používají houby, pošlete nám ho také. Nemusí jít nutně přímo o klasický pokrm jako takový, inspirovat ostatní můžete také ohledně zavařování, nakládání nebo jiného uchovávání.

Na snímky i recepty se těšíme!