Vláček, houpačky, skluzavku, prolézačky, pro rodiče posezení se stolkem k občerstvení a velmi mnoho dalších hracích a odpočinkových prvků nabízí dětem i dospělým nové, moderní dětské hřiště v Deštnici. Vzniklo nad návsí u kostela pod bytovkami a všechny hrací prvky odpovídají evropským normám pro bezpečnost dětí.

„Za hřiště naše obec zaplatila 100 tisíc korun. Dalších potřebných 127 tisíc jsme dostali od Krajského úřadu Ústeckého kraje jako dotaci. Byli jsme za to velmi rádi, děkujeme," uvedla starostka Deštnice Martina Bartošová. Hřiště se začalo budovat od loňského podzimu. V říjnu obec koupila potřebný pozemek po několika letech jednání od Pozemkového fondu ČR. Od listopadu probíhala postupná montáž jednotlivých atrakcí a dalších součástí. „Letos v červnu jsme hřiště oplotili a nyní v brzké době ještě doděláme přístupová vrátka na obou stranách," upřesnila Martina Bartošová.

Původní hřiště s kovovými konstrukcemi na stejném místě pocházelo už ze 70. let. dětem přesto slouží dál. „Některé jeho části jsme přesunuli do Sádku, osady pod správou našeho obecního úřadu. Tam žádné hřiště pro děti dosud nebylo," dodala starostka.

Alla Želinská