Město Postoloprty plánuje letos provést razantní obnovu a modernizaci dětského hřiště na sídlišti Draguš. Zastupitelé města už vyčlenili pro tuto akci do rozpočtu pro letošní rok částku 700 tisíc korun. K tomu vedení města také požádalo o dotaci - další možný finanční příspěvek od Nadace ČEZ, která podporuje rozvoj dětských hřišť v regionech v celé ČR.

„Pokud by město skutečně bylo vybráno a obdrželo dotaci, o kterou jsme požádali Nadaci ČEZ v rámci programu Oranžové hřiště, bylo by hřiště renovováno ještě ve větším rozsahu. Pokud ne, bude modernizace trochu menší, ale každopádně proběhne. Výsledek jednání nadace se dozvíme během jara," uvedl místostarosta Postoloprt Miroslav Solar.

Moderní herní prvky

Rekonstrukce hřiště tedy letos proběhne v každém případě, ať už město bude vybráno k dotaci či nikoli. „Samotná renovace hřiště by měla spočívat v obměně současných herních prvků, které nyní již nevyhovují normám a neodpovídají moderním trendům. Průběžné opravy konkrétně tohoto hřiště na Draguši město už teď stojí každý rok několik tisíc korun. Většina herních prvků je už za svou životností a tu nelze běžnými opravami dál prodlužovat," uvedl pro Deník Jaroslav Malý z odboru rozvoje města Městského úřadu Postoloprty. Přesná cena za rekonstrukci hřiště ještě není známa. Na zakázku bude vypsána veřejná soutěž, z níž teprve bude vybrán zhotovitel.

Radnice se průběžně věnuje i dalším dětským hřištím ve městě. „V minulém roce se například podařilo zrenovovat dětské hřiště vedle Domu dětí a mládeže na Jiráskově náměstí. Staré herní prvky, které byly již dříve demontovány z důvodu bezpečnosti, byly nahrazeny novými atrakcemi vyrobenými z odolnějších a modernějších materiálů. Renovace tohoto hřiště stála město 130 tisíc korun," dodal Jaroslav Malý.

„Drobnější opravy a běžnou údržbu většinou provádí na základě objednávek radnice společnost Služby města Postoloprty. Hlavní roční kontroly stavu a funkčnosti prvků dětských hřišť pro město doposud prováděla firma Prolemax z Plzně," upřesnila Hana Šulcová z téhož odboru.

Alla Želinská