Dokončení dětského hřiště v žateckém podměstí se opět opozdilo.

Tentokrát naštěstí snad jen o několik dní, může za to nedodané pletivo. O dodělání hřiště se radnice v Žatci snaží od roku 2008.

V polovině léta začala firma Ekostavby Louny na dobudování dětského hřiště v žateckém podměstí intenzivně pracovat. Přibylo hřišťátko na míčové hry, cestičky pro in–line brusle, oplocení malého asfaltového hřiště. Pak se ale práce zastavily a přitom ještě chybí poslední dodělávka. Oplocení celého velkého hřiště, které má chránit děti před okolním provozem, ale také ztížit život vandalům.

„Bohužel došlo k malému zdržení. Od výrobce nepřišlo pletivo, zasekla se dodávka. Nebylo na skladě. Podle našich informací by se ale mělo do konce srpna začít pracovat na oplocení, pak už bude kompletně hotovo,“ vysvětluje další z řady zdržení u hřiště Jiří Kotek, vedoucí odboru rozvoje města na žatecké radnici.

Zdržení ale jakoby hřiště v podměstí provázela od jeho vzniku v roce 2008. Od té doby radnice slíbila čtyři termíny, do kdy bude hřiště hotové. Až teď, v závěru léta 2010, se zdá, že hřiště bude konečně kompletní.

Radnice se brání, že za zdržení nemohla. V přípravné fázi se prý objevilo několik problémů najednou. První dva odklady, v loňském roce, vysvětlil starosta Erich Knoblauch. „Bohužel došlo ke zdržení v přípravné fázi, při výběrovém řízení. Pak došlo na doporučení odborníků ke změně technologií, když se ale vypracoval nový projekt, už zase mrzlo a nešlo hřiště dodělat. Nikdo by neručil za kvalitu prací,“ vysvětlil.

Vybraná firma nestíhá, zakázku tak dostaly Ekostavby

Poslední zdržení připravila už vybraná firma. „Když už bylo vše připraveno, firma, která vyhrála výběrové řízení, z kapacitních důvodů k pracím nenastoupila. Museli jsme tedy vybrat novou firmu, práce nakonec dělají Ekostavby Louny,“ dodal Jiří Kotek.

Město přišly dodělávky na hřišti na 800 tisíc korun. Pět nových dětských hřišť s dřevěnými hracími prvky nechala žatecká radnice vybudovat už v roce 2008. Od svého vzniku jsou oblíbeným místem dětských her, jsou hodně využívána. Dokončení některých z nich ale provázely problémy, na jednom z nich řadu měsíců nefungoval kolotoč, chyběly některé herní prvky, radnice řešila i další reklamace.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!