Kolotoč na dětském hřišti v parčíku u gymnázia, jehož část za více než 30 tisíc korun v noci ukradli zloději, bude znovu v provozu přibližně za tři týdny.

K opravě bude povolána firma, která dodávala herní prvky na celé hřiště. Na dotaz Deníku to uvedl Jiří Kotek, vedoucí odboru rozvoje města Městského úřadu v Žatci.

„Krádež vyšetřuje Policie ČR, jíž jsme událost oznámili. Hřiště je normálně dál otevřeno, pouze kolotoč zatím nefunguje. Celý areál je oplocen, má své provozní hodiny a na noc ho zamyká městská policie,“ sdělil Jiří Kotek.

Ani po uvedené události město nechystá zesílení bezpečnostních opatření či dohledu nad hřištěm, které by odradily vandaly od útoků nebo pachatele od noční kriminality. „V tuto chvíli město nechystá žádné jiné bezpečnostní opatření. Vandalismu nezabráníte,“ odpověděl Jiří Kotek.

Také na druhém oblíbeném nově postaveném hřišti pro batolata a větší děti v Žatci se vyskytly problémy. Hřiště je za Moskvou v žateckém Podměstí a momentálně je opět už několik týdnů uzavřeno.

„Plocha prochází drobnou úpravou, která je spojena s vybudováním cestiček, hřiště na míčové hry a oplocením. Některé herní prvky už byly během předchozího provozu poškozeny a probíhá jejich oprava,“ uvedl J. Kotek.

Radnice předpokládá, že toto hřiště by mohlo být pro děti znovu otevřeno kolem 20. října, ale nemusí to být úplně přesné datum, dodal.

Také hřiště v Podměstí bude v noční době uzamčeno, zavírat a otevírat ho bude rovněž městská policie. Provozní doba bude přibližně od 8 do 18 hodin, přes léto bude delší. „Věřím, že rodiče ocení naši snahu o zajištění co největší bezpečnosti dětí na nových hřištích. Město na to vynakládá nemalé prostředky. Všechna hřiště jsou budována v souladu s přísnými normami,“ dodal J. Kotek.

ČTĚTE TAKÉ: Zloděj v noci ukradl část kolotoče z dětského hřiště