O zrušení sportovního hřiště požádali tamní občané, radní jim nakonec vyhověli. Zrušení hřiště přijde město na 126 tisíc korun. Po odstranění plotu se v těchto dnech pracuje na zrušení asfaltové plochy. Na její místo poté bude navezena zemina a místo se ozelení. O zrušení či zachování hřiště se dlouho vedly vzrušené debaty.

Lidé z domů blízko hřiště sepsali petici, která požadovala právě zrušení hřiště. „Na hřišti se shromažďují osoby, které tam dělají nepořádek, jsou hlučné a prostor ničí,“ uvádí se v petici, kterou podepsalo 47 obyvatel. Dalším obyvatelům se rušení hřiště nelíbí. „Místo, aby tam více jezdili strážníci, tak se to zruší. Tak postupně zrušíme všechna sportoviště ve městě a děti si nebudou moci nikde hrát. Pak se budeme divit, že vzroste kriminalita,“ sdělil Deníku například Radek Strnad.

Radnice původně hřiště rušit nechtěla. Předala petici sportovní komisi, ta se jednoznačně vyjádřila pro zachování hřiště a jeho opravu. Po naléhání občanů, kteří u hřiště bydlí, ale vedení radnice svůj názor změnilo. „Zrušení hřiště jsme nepodporovali, ale nakonec jsme upřednostnili zájmy tamních obyvatel. Ti chtěli hřiště zrušit, tak jsme jim vyhověli,“ uvedl Aleš Kassal, žatecký místostarosta.

Hřiště vybudovali v roce 1977 obyvatelé okolních domů. V zimě se stříkalo, sloužilo jako ledová plocha. Investovalo do něj i město, nedávno například 64 tisíc korun na opravy a jeho vybavení. V posledních letech ale hřiště přestávalo sloužit svým účelům, začala se na něm spíše scházet problematická mládež.