Plynárenská Společnost NET4GAS poslala do Žatce čtvrt milionu korun. Město peníze použije na obnovu prostranství ve vnitrobloku ulice Bratří Čapků nedaleko squash centra. V místě zmizí staré hřiště, vystřídají ho moderní a málo obvyklé hrací prvky. Zároveň se tam upraví zeleň.

„V rámci obnovy už došlo na opravu některých herních prvků a odstranění těch nevhodných nebo neopravitelných. Upravil se terén, vysadil chybějící pás keřů a dosela tráva," vypočetl Jan Novotný, místostarosta Žatce.

V místě se objeví nové lavičky s rotopedem, lavička pro teenagery, doplňkový mobiliář a dva prvky určené pro procvičování a rehabilitaci hybnosti ramen a procvičování chůze. Prvky mají sloužit ke zvyšování pohyblivosti spodních končetin, zlepšování koordinace a rovnováhy těla, zvyšování kapacity srdce a plic, posilování nohou a hýžďových svalů.

V místě se plánuje dosazení solitérních dřevin. Vše má být hotové během července. Město Žatec se na obnově bude finančně spolupodílet. Kolik peněz na obnovu prostranství dá, to se podle místostarosty ukáže až po skončení prací.

Radnice by ráda obnovila také sousední hřiště pro větší děti, ze kterého po letech chátrání zbylo jen torzo oplocení. Peníze se zatím ale sehnat nepodařilo.