Od pondělí do čtvrtka 17. května si dvanáctiletí milovníci fotbalu, basketu a dalších míčových her na moderním dětském hřišti v Podměstí museli dát pauzu. Plocha na míčové hry byla uzavřena, protože ji předtím poničili vandalové a musela se opravovat. Další části hřiště, určené pro batolata a předškolní děti, zůstaly normálně v provozu.

„Vandalové poškodili oplocení vnitřní části sportovní plochy s asfaltovým povrchem. Není to poprvé, potíže s vandalismem jsme na témže místě řešili už minulý rok a hřiště v Podměstí provázejí prakticky pořád od jeho vybudování v roce 2009," řekl Jan Novotný, místostarosta Žat­ce.

Město zadalo opravu žatecké firmě, která vyměnila výztuhy v plotě, zabetonovala sloupky a poškozená místa znovu natřela. Čtyřdenní oprava stála zhruba 12 tisíc korun.

Opravené místo ve čtvrtek převzal do užívání správce hřiště Vratislav Prejza, ale nebyl úplně spokojen. „Sloupky se pořád viklají. Po opravě by přece mělo být vše pevné. Nahlásím to znovu radnici, odboru rozvoje města, aby to jako zadavatelé opravy řešili. Na hřiště by měla také častěji dohlížet městská policie. Občas se na něm pohybují už velcí výrostci ve věku přes patnáct let a ti už tam nemají co dělat," řekl správce.

Hřiště s novými herními prvky a bezpečnostními parametry podle evropských norem bylo postaveno a otevřeno v roce 2009. Má určené „provozní hodiny", je oplocené a městská policie ho na noc zamyká. Přesto se útokům vandalů nedaří zcela zabránit.

Alena Dukátová