Klub Hudební zkušebna v Žatci si za několik měsíců fungování získal vynikající renomé jak mezi hudebníky, tak i mezi návštěvníky.

Vystupovaly tam známé kapely jako Mňága a Žďorp, Wohnout, Blue Effect, Sunshine, Tam tam orchestra, Phill Shoenfelt a nepočítaně mnoho dalších zvučným jmen hudební scény.

Teď se musí fanoušci s klubem rozloučit, v pátek 11. června se tam uskuteční poslední koncert. Pak se zavírá. A vypadá to, že napořád.

„Pravděpodobně se neotevře už nikdy. Je to škoda, protože se Zkušebna stala oblíbeným prostorem pro výjimečnou akustiku a atmosféru, hlavně kapely z Prahy u nás rády hrály, i včetně českých kapel z 1. ligy. Spousta kapel si prostě chtěla a stále chce ve Zkušebně zahrát a je to i po tak krátkém provozu trochu kultovní prostor,“ potvrdil majitel Petr Czany.

A co stojí za koncem klubu? Samozřejmě peníze. „Provozování klubu nelze dlouho financovat ze svého. Cítím, že podpora ze strany města není,“ uvedl Petr Czany. Paradoxně se stal nedávno držitelem Borešovy ceny za přínos žatecké kultuře.

Aktivity se přesunou do Loun

Avšak úspěšný pořadatel podle svých slov s organizováním koncertů nekončí. Vypadá to, že svoje aktivity přesune do Loun.

Jestli se tak skutečně stane, hudební fandové se mají opravdu na co těšit. „Plánuji pořádání kulturních akcí v Lounech, protože pár nadšenců mi nabídlo pomoc při organizování koncertů. Mám i poznatky, že Město Louny je kultuře nakloněno a podporuje podobné akce. Mám v hlavě pár parádních akcí, některé jsou venkovní. Příští týden začnu zjišťovat, v jakém prostoru by se daly uspořádat,“ prozradil část svých budoucích plánů. V Lounech by se přímo jedno místo na uspořádaní open–air akce nabízelo, a to zrekonstruovaný přírodní amfiteátr na výstavišti, bývalé letní kino. Radnice jej nechala opravit právě s cílem, že by se tam pořádaly koncerty a jiné kulturní akce. Oblíbené jsou také koncerty v areálu restaurace Stromovka.

Na kulturním dění se chce P. Czany podílet i nadále v Žatci. „Byl bych rád, kdyby mě opět oslovili lidé z Chmelobrany a nabídli mi i příští rok se postarat o produkci na Chmelfestu. Mám takový nápad udělat Chmelfest už od dopoledních hodin a zařadit víc dechovek a kapel typu Pražského šramlu,“ dodal.

ŽATECKÝ A LOUNSKÝ DENÍK JE NA FACEBOOKU! STAŇTE SE FANOUŠKEM!