Celou řadu problémů řešili na začátku roku při svých kontrolách restaurací hygienici v okrese Louny. Rozdávali pokuty, prohřešky v restauraci motorestu u Chlumčan byly tak závažné, že ji nechali zavřít. O výsledcích kontrol informovala Krajská hygienická stanice na svých webových stránkách.

Mohlo být ohroženo zdraví

Ve zmíněném motorestu u Chlumčan na Lounsku proběhla kontrola v polovině ledna. A verdikt hygieniků byl nemilosrdný: okamžitě zavřít. „Mohlo dojít k ohrožení zdraví spotřebitelů. Důvodem uzavření provozovny byl výskyt trusu hlodavců a plísně," informovali hygienici.

Provozovatel restaurace týž den zahájil úklid celé provozovny. „Zajistil také otvory, kterými mohli hlodavci pronikat do provozovny, a položil nové návnady. Současně byla odstraněna plíseň," informovali hygienici s tím, že za pár dní vydali souhlas s opětovným otevřením restaurace.

Prošlé uzeniny a sýry

Další nedostatky zjistili hygienici tento měsíc v restauraci U nás v Žatci. „V chladícím zařízení byly uchovávány uzeniny a sýry, u kterých již prošla doba použitelnosti a které se dále nesmí uvádět do oběhu. Dále byly v mrazícím zařízení uskladněny zbytky zmrzlin, které již byly opakovaně zmrzlé. U všech těchto potravin byla nařízena likvidace, kterou provozovatelka realizovala ihned na místě," uvedla Krajská hygienická stanice s tím, že provozovatelka dostala pokutu. Při opakované kontrole hygienici na problém v žatecké restauraci U nás už nenarazili.

Prošlé potraviny a navíc nepořádek čekal na hygieniky při kontrole asijské restaurace umístěné v hypermarketu Tesco v Žatci. I v tomto případě provozovatel dostal pokutu a jak ukázala další kontrola, pochybení napravil.

Psali jsme: Kontrola našla v asijském bistru plesnivé papriky a páchnoucí mořské plody

S prošlými potravinami měla také při kontrole hygieniků problém provozovatelka kavárny Cafe Relax v žatecké ulici Bratří Čapků. Následná kontrola ukázala, že je vše už v pořádku.

Na nepořádek narazili hygienici také při lednové kontrole v čínské restauraci na Mírovém náměstí v Lounech. I v tomto případě dostal provozovatel, který bez odkladu restauraci uklidil, pokutu.