O problémech Postoloprt, o připravovaných historických slavnostech i o plánech radnice hovořil ve středu 23. dubna během internetového on–line rozhovoru se čtenáři Deníku postoloprtský starosta Miroslav Hylák.

Nejčastěji se čtenáři Žateckého a lounského deníku starosty Postoloprt ptali na blížící se tradiční historické slavnosti. „Budou už 10. května a začnou v 10 hodin otevřením tržiště. Ve 12 hodin proběhnou dvě historické svatby, ve 14 hodin bude průvod a pak už bude program celý den,“ přiblížil Miroslav Hylák.

Čtenáře zajímala také plánovaná výstavba silnice R7, která má zasáhnout do současného fotbalového hřiště. „V současné době se zpracovává projekt na nové hřiště. Na základě tohoto projektu budeme jednat s krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic o kompenzacích,“ uvedl.

Lidé se ptali také na dlouho plánovanou rekonstrukci náměstí. „Na tom pracujeme už čtvrtý rok. Je připraven projekt i žádost o dotaci, máme i dodavatele stavby. Dotaci se snažíme získat prostřednictvím tří agentur. Částka 44 milionů je velká a jen z rozpočtu města to není možné pokrýt,“ dodal Miroslav Hylák.

Celý rozhovor se starostou Postoloprt si můžete přečíst ZDE.