Spor kolem diskotéky Imperium nabírá nový směr. Majitel diskotéky se rozhodl bojovat s radnicí, která přijala vyhlášku, jenž upravuje podmínky pro pořádání hudebních akcí pro veřejnost.

Vyhlášku Milan Šámal obešel tak, že začal pořádat akce pouze pro zvané hosty. Podle něj se nejedná o veřejně přístupnou hudební akci. Hudba tak i nadále hraje až do čtyř ráno.

Více o problémech v klubu Imperium a nové vyhlášce města najdete v souvisejících článcích vpravo!

„Vyhláška je postavená pouze proti mým podnikům, které v Lounech provozuji. Jejím cílem je likvidace těchto klubů. Akce jsou proto pořádány pouze pro členy klubu,“ říká M. Šámal. Kromě klubu Imperium provozuje Ithaka klub, který se nachází ve stejné budově, a romský klub York na náměstí Benedikta Rejta.

Radnice zahájí správní řízení na jehož konci může být pokuta až 30 tisíc korun. „O porušování víme, strážníci provedli 14. června na místě šetření a zjistili, že akce není ukončena. Bylo jim sděleno, že se jedná o soukromou akci. Strážníci sesbírali důkazy a sepsali záznam, který byl předán ke správnímu řízení. Za porušování vyhlášky hrozí až 30 tisícová pokuta,“ uvedl starosta města Jan Kerner s tím, že budou pokračovat kontroly strážníků ve spolupráci s Policií ČR.

Obyvatelé města si stěžují

Vyhlášku město přijalo jako reakci na stížnosti občanů, bydlící v blízkosti Imperia a Ithaky. Stěžovali si na hluk, který trvá do brzkých ranních hodin, a nepořádek v ulici.

Radnice požadovala, aby byl zajištěn úklid v okolí a snížení hluku. To majitel podle svých slov splnil. „V ranních hodinách kolem klubů uklízí můj zaměstnanec, bylo zavedeno dvojité vstupné, tak aby návštěvníci nechodili zbytečně ven, nikdo nesmí vynášet ven sklenice. Hudební produkce nepřekračuje hlukové limity, všechny nařízení splňuji,“ vysvětlil M. Šámal s tím, že hluk a nepořádek způsobují nyní návštěvníci sport baru, který je umístěn ve stejné budově jako Imperium a Ithaka.

Pořadatelé hudebních akcí mohou město za určitých podmínek požádat o výjimku, chystá se na to i Milan Šámal. „Budu žádat o výjimku z vyhlášky. Pokud bude ale město pokračovat v současné rétorice, zvážím podání trestního oznámení,“ dodal M. Šámal.

Obecně závazná vyhláška platí od 1. června letošního roku. V pěti lokalitách musí diskotéky a podobné hlučné akce skončit ve všední dny do 22 hodin, o víkendech a svátcích do dvou hodin ráno.