Prostory pro pořádání plesů a podobných akcí v Lounech zase budou! Zastupitelé města tento týden schválili koupi objektu čp. 1135 v Poděbradově ulici, dříve známého jako Zastávka. V něm nyní sídlí hudební kluby Imperium a Ithaka.

Městská rada odkoupení nemovitosti jednomyslně doporučila. K projednávání tohoto kroku na jednání zastupitelů přesto málem nedošlo. Se zajímavým postřehem totiž vystoupil Stanislav Rybák, zastupitel za KSČM. Ten požádal o další pečlivé zvážení a hlavně upřesnění, co bude město s objektem dělat. Zajímalo ho například, zda jsou nějaké propočty ohledně financování provozu. „Navrhuji odložit bod o odkupu objektu do doby, než v tomto bude jasno," vyzval kolegy od řečnického pultíku. Jeho návrh ale neprošel poměrem hlasů 14:10 s tím, že jeden zastupitel se hlasování zdržel.

Při pozdějším projednávání záměru nakonec zastupitelé rozhodli, že město nemovitost koupí. Ve dvou splátkách za ni má zaplatit necelých 11 milionů korun. Na nejnutnější úpravy pak bude podle odhadů třeba dalších 3,7 milionu. Díky nim má být například rozšířen sál, položena nová podlaha, vzniknout mají také zbrusu nové šatny. To vše má být hotovo do konce roku 2014.

Město Louny usiluje o získání nějakého kulturního domu, kde by se mohly pořádat například maturitní či klasické plesy, už několik posledních let. První volba padla na objekt původního Domu kultury. Za ten soukromý vlastník požadoval 14,5 milionu. Rekonstrukce chátrajícího objektu by k tomu však spolkla další desítky milionů korun.