Tradiční a vžitý název Zastávka se má vrátit do zařízení v Poděbradově ulici v Lounech. Taková je představa vedení města, kterou prezentoval starosta Radovan Šabata. Jde o budovu, v níž do září působila diskotéka Imperium, ale později ji koupilo do svého majetku město, které delší dobu hledalo vhodné prostory s velkým tanečním sálem k pořádání plesů. Studenti lounských škol například pořádali své maturitní plesy v Dobroměřicích.

Změna názvu je ale jen kosmetickou úpravou, skutečné náročné stavební práce mají teprve přijít. A začnou zanedlouho. Rada města v říjnu doporučila zastupitelům uvolnit 400 tisíc korun z rezervy rozpočtu na vyklizení a částečné vymalování prostor. V nich má vzniknout zbrusu nový taneční sál, například pro plesy či taneční kurzy. O využití ostatních prostor ale ještě není rozhodnuto. „Máme ve městě například taneční školu, která by potřebovala prostory, nebo spoustu hudebníků a skupin, kteří nemají kde zkoušet," naznačil R. Šabata.

Město už zaplatilo část kupní ceny, konkrétně osm milionů korun. Další bezmála tři má ještě uhradit. Nejnutnější vnitřní úpravy k vytvoření moderního zařízení se společenským sálem pak mají podle odhadů spolknout dalších 3,7 milionu.