Už žádný potemnělý sklep, schovaný v budově radnice. Louny mají zbrusu nové informační středisko. Slavnostně ho otevřeli v pondělí 24. března. Prostory i nabídka jistě turisty potěší.

Nové Městské informační středisko je doslova nepřehlédnutelné - na rohu centrálního Mírového náměstí na první pohled zaujme jasně zelenou barvou štítů i výloh. Nabízí tradičně širokou škálu map pro cyklisty i pěší, různé prospekty blízkých i o něco vzdálenějších lokalit, pohlednice s motivy města a také spoustu upomínkových předmětů. Samozřejmě včetně tolik oblíbených dřevěných turistických známek.

Pamatováno je také na zahraniční partnerská města, s kterými Louny čile spolupracují. Na slavnostní otevření přijel kromě jiných také primátor německého Zschopau Klaus Baumann. „Je dobře, že se konečně podařilo nové informační centrum vybudovat. Je pěkné a příchozí tu jistě najdou vše, co budou hledat," shodli se přítomní hosté.

Otevřeno je skoro pořád

Příjemně působící prostory zdobí velkoformátové fotografie hezkých památek města na Ohři a také Českého středohoří. Turisté tam mohou přijít pro informaci, radu či suvenýr každý den v týdnu od 9 do 17 hodin. Radnice věří, že letos tam zavítá ještě více návštěvníků, než v minulosti. „Loni naše informační centrum navštívilo 7300 turistů, z toho 7000 českých a 300 zahraničních," sdělil na dotaz Deníku Michal Ovšonka, který dosud „íčku" šéfoval.

Nyní bude vystřídán. Vypsané výběrové řízení na vedoucí pozici vyhrála Blanka Stroosnijder - Tomášková, která se také na slavnostním otevření přítomným představila. Louňané ji mohou znát například coby bývalou učitelku anglického jazyka na tehdejší Střední odborné škole technické, radost a zkušenosti rozdává i na mnoha pozoruhodných akcích v lounské knihovně. Její oficiální jmenování do funkce probírala rada města právě v pondělí večer.

V prostorách, kde informační středisko sídlilo původně, zůstane recepce radnice. Lidé se tam i nadále dozvědí, kde například sídlí určitý odbor nebo kde má kancelář konkrétní úředník.