Radnice v Lounech počítá pro příští rok s investicemi za více než 100 milionů korun.

V případě, že město dosáhne na naplánované dotace, investuje celkem 103,5 milionů korun do oprav a rozvoje. Radnice pomýšlí na dotace v celkové výši 43,5 milionů.

Rozpočet zahrnuje rekonstrukce chodníků a komunikací, dětských hřišť, zateplení školy, obnovu památek, rozvoj Zahradního města a mnoho dalších akcí.

Pětadvacet milionů spolknou komunikace, z toho deset milionů je vyčleněno na diskutovanou okružní křižovatku na Suzdalském náměstí (více čtěte zde). Mezi větší akce patří také rekonstrukce chodníků v ulici 17. listopadu.

Do kapitoly sportoviště je zařazena rekonstrukce střechy na zimním stadionu, v příštím roce by měla spolknout čtyři miliony korun, v přespříštím osm milionů. Radnice bude na tento projekt hledat vhodný dotační titul. Rekonstrukce se dočká také školní hřiště u Základní školy ve Školní ulici, které nevyhovuje potřebám. Využívat by ho mohla v budoucnu i veřejnost. Dotace by měla pomoci i realizaci projektu revitalizace Masarykových sadů, počítá se s výsadbou nové zeleně i rozšíření herních ploch. To, zda byla radnice se žádostí úspěšná, se dozví koncem listopadu.

Peníze poputují na řadu míst

Rozpočet pamatuje i na obnovu památek, například hradeb či rekonstrukce bazénku na Suzdalském náměstí, část finančních prostředků je určena také příspěvkovým organizacím – školám. U Základní školy Přemyslovců ještě není jisté, zda město získá dotaci na její zateplení. Pokračovat by mělo zateplení školy v ulici Prokopa Holého. Na rozvoje Zahradního města půjde 2,5 milionu korun.

O definitivní podobě rozhodne nově zvolené zastupitelstvo města při schvalování rozpočtu 22. listopadu.