V úterý pokračuje v Týdeníku Lučan seriál Jak jsme žili na Lounsku a Žatecku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.  

Doba masopustů je v plném proudu. Tradice sahá hluboko do historie, ještě před křesťanství. Masky mají svou symboliku a úlohu. Tentokrát si v oblíbeném seriálu Jak jsme žili Lounsku a Žatecku proto představíme masopustní veselí v celém regionu. Podívat se na fotky budete moci v úterý, kdy seriál vyjde na stránkách Týdeníku Lučan. Foto archiv Květy Tošnerové

Prohlédněte svá alba close Ilustrační foto info Zdroj: Archiv zoom_in
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.