V úterý pokračuje v Týdeníku Lučan seriál Jak jsme žili na Lounsku a Žatecku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.  

Píše se červen 2002, v Sýrovicích na Podbořansku je rušno. V hospůdce U Emči to vře. Probíhá tam totiž soutěž Miss Roma. V porotě kromě jiných usedají podbořanský farář, který v Sýrovicích každou neděli vede hodiny náboženství, nebo podbořanský starosta Josef Čerňanský. Na podiu se zpívá, tančí, je také promenáda v plavkách… Zavzpomínejte s námi na Miss Roma v Sýrovicích.

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Elektrárna Počerady
Zastupitelé Loun budou jednat o prodeji Elektrárny Počerady