V úterý pokračuje v Týdeníku Lučan seriál Jak jsme žili na Lounsku a Žatecku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.  

Nastává doba karnevalů… Píše se rok 1992. Na sále tuchořické hospody panuje obrovský rachot a bezuzdné veselí. Právě začíná měsíce připravovaný a toužebně očekávaný karneval tamního ústavu pro muže s mentálním postižením. Na slavnost se sjeli i klienti z Čížkovic, Maštova a Skalice, všichni vyparádění. Na parketu se pohybuje bezpočet pohádkových bytostí, ale i výpravčí, policista, mušketýr, gejša, mnich, slepice či krokodýl. V oblíbeném seriálu Jak jsme žili tentokrát zavzpomínáme na karnevaly v Tuchořicích.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.