V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V seriálu Deníku "Jak jsme žili…" se tentokrát podíváme na nejjižnější hranici Ústeckého kraje, kde je obklopeno krásnou přírodou, rybníky, loukami a lesy Blatno. V polovině třináctého století patřilo Blatno řádu Křižovníků s červenou hvězdou, v roce 1934 je tam vyhlášena majitelem lesa hrabětem Czerninem rezervace Blatenský svah. A jak se žilo v Blatně v minulých desetiletích? Dozvíte se v našem seriálu v pátečním tištěném Deníku. Fotografie pochází z archivu Květy Tošnerové

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Model koně, jehož plastika by měla stát na Nerudově náměstí
Místo kopyt půllitry. Na žateckém náměstí má být socha Chmelového koně