V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V seriálu Deníku "Jak jsme žili…" se tentokrát podíváme na nejjižnější hranici Ústeckého kraje, kde je obklopeno krásnou přírodou, rybníky, loukami a lesy Blatno. V polovině třináctého století patřilo Blatno řádu Křižovníků s červenou hvězdou, v roce 1934 je tam vyhlášena majitelem lesa hrabětem Czerninem rezervace Blatenský svah. A jak se žilo v Blatně v minulých desetiletích? Dozvíte se v našem seriálu v pátečním tištěném Deníku. Fotografie pochází z archivu Květy Tošnerové

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.