V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V oblíbeném seriálu Deníku se tentokrát podíváme do Deštnice. Tu velmi dobře znají milovníci houbaření, protéká jí Sádecký potok a je obklopena lesy. Vzniku Československa se Deštnice dočkala jako národnostně smíšená, s převahou obyvatel německé národnosti. Roku 1921 tam byla založena česká škola, v červnu 1927 i česká škola mateřská. Obec se rozrůstala a v roce 1930 dosáhla historicky nejvyššího počtu 620 obyvatel. A jak se žilo v Deštnici v minulých desetiletích? Dozvíte se v pátečním vydání Deníku.

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: Archiv
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.