V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V našem oblíbeném seriálu Jak jsme žili… si tentokrát představíme Divice. Dominantu Divic, malé obce uprostřed divoce zvlněných červených polí, tvoří mohutná tvrz. Nejstarší zmínka pochází z roku 1398. Dole se říká Na Průhoně, nahoře Račana. Bývaly tu tři koloniály a dvě hospody, také taneční sály. Mlýn a statek spravoval sedlák Křenek. Další zajímavosti se dozvíte ve čtvrtek v tištěném Deníku. 

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.