V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Neprávem pozapomenutý kraj na samé hranici s Doupovskými horami nabízí pozoruhodnou obec – Podbořanský Rohozec, dříve Německý Rohozec. Obec byla totiž za 1. republiky z 98 procent německá. A právě Podbořanský Rohozec si tentokrát připomeneme v našem seriálu Jak jsme žili…
Za první republiky se v obci uživily tři hospody. Z řemeslníků si pamětníci vybavují tři kováře, koláře, truhláře, řezníka a malíře pokojů. Po válce a odsunu ale obec hodně ztratila ze své krásy, tu se ale v poslední době snaží opět získat. Více se dozvíte právě v našem pravidelném seriálu.

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.