V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V seriálu se tentokrát podíváme do Libčevsi na Lounsku. Zatímco první písemná zmínka o této zajímavé obci je z roku 1251, věž a loď kostela lze bezpečně datovat již do let 1220 – 1230. Dominantou obce je pobořený zámek, který se nyní nad vesnicí vypíná spíše jako hrad, ale za první republiky byl ještě plně obydlen. Jak se žilo v Libčevsi v minulých desetiletích? Dozvíte se v našem seriálu v pátečním tištěném vydání Deníku.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.