V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V oblíbeném seriálu Deníku "Jak jsme žili…" si tentokrát představíme  Měcholupy. Protéká jimi říčka Blšanka neboli Zlatý potok. Jejich název se skutečně odvozuje od lupiče měchů. V písemných pramenech jsou poprvé připomínány v roce 1295, kdy na jedné z listin figuruje jako svědek Hrdibor z Měcholup. Roku 1875 byly povýšeny na městečko, během socialismu, v létech padesátých, tohoto statutu pozbyly, avšak dne 15. února 2017 jim byl titul městys opět navrácen. V pátečním vydání Deníku se podívejte na fotostranu z minulých desetiletí v Měcholupech. Fotografie pochází z archivu Květy Tošnerové.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.