V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Před pětadvaceti lety kdysi čilý ruch na vojenském letišti u Žatce utichl. V listopadu 1993 odletěla poslední letadla, ke konci roku byly základna a stíhací pluk, který z ní operoval, zrušeny. Ani přes čtvrt století v Žatci na bývalé vojenské letiště nezapomínají. Místní ještě dnes běžně říkají, že pracují na letišti místo v Triangle. A ve městě stále žije mnoho pilotů, techniků a dalších bývalých vojáků, jejichž profesní život navždy zůstane s bývalým letištěm spjat.

Prohlédněte svá alba close Ilustrační foto info Zdroj: Archiv zoom_in Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.