V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Exkluzivně jen v tištěném vydáníV nejnovějším dílu se podíváme na proměny žatecké chmelničky, která se pyšní titulem nejmenší na celém světě. Turisté ji najdou na žateckém náměstí Svobody, na dohled od radnice. Jak ji známe dnes, je na svém místě až od roku 1967. Od 14. století stál na jejím místě kostel sv. Kříže. Traduje se, že hodiny tam věnoval sám Karel IV. Po velkém požáru byla později na místě postavena městská strážnice. Místo ní pak ve městě, které mělo v té době převážně německé obyvatelstvo, vznikl na tomto místě pomník císaře Josefa II. 

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.