V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.  

VV oblíbeném seriálu Deníku Jak jsme žili si tentokrát představíme Kněžice. Ty jsou v současnosti místní částí města Podbořany. Je otázkou, zda je jejich název odvozen od církevní hodnosti – od kněze, anebo od šlechtice – knížete. Ve staročeštině označení kněz znamenalo obojí. Prvně se obec objevuje v písemných dokumentech již na konci 13. století, kdy zde figuruje vladyka Bohuslav z Kněžic. Jak se v Kněžicích žilo v minulých desetiletích? Dozvíte se to již v pátečním tištěném vydání Deníku. Fotografie pochází z archivu Květy Tošnerové.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.