V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V oblíbeném seriálu Deníku si tentokrát představíme Libočany. Obec v sousedství Žatce se jmenuje podle potoka Liboc, který jí protéká a vlévá se tam do Ohře. První písemná zmínka pochází z počátku 13. století. Právě v Libočanech se narodil proslulý kronikář Václav Hájek, podle pověsti v domě čp. 37. Jeho kronika patřila v 16. století k nejčtenějším českým knihám. Významnou osobností již novodobou byla spisovatelka Božena Viková – Kunětická. A jak se žilo v Libočanech v minulých desetiletích? Dozvíte se v pátečním vydání Deníku.

Na snímku je oprava kopule kostela v 90. letech. 

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: ArchivNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Ilustrační foto.
Na Food festival se mohou těšit gurmáni také v Lounech