V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.  

Za obcí se zajímavou historií se tentokrát v seriálu Jak jsme žili vydáme na rozhraní Žatecka a Podbořanska. Přirozenou dominantu tvoří kostel Nanebevzetí Panny Marie, který stojí na vyvýšenině nade vsí. Malebný musel být barokní zámek postavený místo někdejší tvrze. Obklopoval ho velkolepý zámecký park s voliérou, rozáriem, fontánou a glorietem. Neméně zajímavou kapitolou v historii obce je hornictví, těžil se tam kaolin. O které obci si tentokrát přečtete v pátečním tištěném vydání Deníku? Dozvíte se, jak se v minulých desetiletích žilo v Libořicích. Fotografe pochází z archivu Květy Tošnerové.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.