V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

V našem seriálu si tentokrát předstvíme Očihov. Obcí obklopenou chmelnicemi protéká říčka Blšanka, která Očihov rozděluje na dvě části. Ta menší se jmenuje Hradčany, také Radčany nebo Račín, a tvoří ji pár rodinných domků a komplex hospodářských budov. Na druhé straně Blšanky se nachází část s kostelem sv. Martina, s obdélníkovou návsí s opravenou Morovou kaplí a dvěma pomníky – Rudé armádě osvoboditelce a pomník obětem I. světové války se jmény německými, to proto, že v roce 1921 byl Očihov z 90% německý. Fotografie pochází z archivu Květy Tošnerové

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: ArchivNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Ilustrační fotografie.
Nová výstava v žateckém muzeu seznámí se světem prvních zemědělců