V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Ve čtvrtečním seriálu v tištěném Deníku se tentokrát v projektu Jak jsme žili dozvíme něco o obci Zbrašín. Ten se nachází nedaleko zámku Nový Hrad, obklopují ho pole a chmelnice, nedaleko jsou Selmice, kde začíná rozsáhlý les, kam se často chodí na houby. Jméno půvabné obce je odvozeno od vlastního jména Zbraslav, první písemná zmínka pochází z poloviny 14. století. Roku 1921, kdy měl Zbrašín 409 obyvatel, byla založena Tělovýchovná Jednota Sokol. Roku 1926 byla obec elektrifikována a byl postaven sál hospody U Svítků. Foto pochází z archivu Květy Tošnerové (na snímku pouť ve Zbrašíně)

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.