V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Exkluzivně jen v tištěném vydáníNa základě velkého požáru 27. října 1890, kdy večer po úmyslně založeném požáru začalo hořet stavení č. 23 „u Švajcrů“, byla v Chlumčanech 5. července 1891 svolána schůze občanů do hostince pana Škrábka, kde byl ustaven hasičský výbor. Stalo se tak i na základě zákona z Prvního sjezdu hasičské jednoty, který nařizoval, aby v obcích nad padesát popisných čísel byl zřízen hasičský sbor. Sbor byl v Chlumčanech založen jako desátý v pořadí v přeštické župě, píše se v historii tamních dobrovolných hasičů. Už rok poté se konal v obci hasičský ples a nejen kulturní život v Chlumčanech podporovali hasiči i v dalších desítkách let, letos oslaví už 127 let od svého založení. Dobrovolní hasiči z Chlumčan se pravidelně také zúčastňují soutěží, právě z klání dobrovolných hasičů z minulých desetiletí pocházejí fotografie na stránce.

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.