V úterý pokračuje v Týdeníku Lučan seriál Jak jsme žili na Lounsku a Žatecku. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.  

V oblíbeném seriálu Jak jsme žili si tentokrát představíme Řepany. Vesničku, která se nachází nedaleko Lubence na Podbořansku. Dozvíte se, že za Masaryka tam žily jen tři české rodiny. Ale také to, že nejvíce lidí mívala obec o chmelích. Na brigády tam jezdívala například Irena Kačírková nebo Josef Bek. Zajímavé je, že se na elektrifikaci Řepan v roce 1954 podílel mladičký učeň Karel Gott. Seriál Jak jsme žili najdete nově v úterý v Týdeníku Lučan. Fotografie pochází z archivu Květy Tošnerové.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.