V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Exkluzivně jen v tištěném vydáníZdroj: Deník„Oněch osm měsíců na vesnici, snad nejlepší čas tvého života,“ vzpomínal Franz Kafka společně s přítelkyní Milenou Jesenskou ve svých dopisech na Siřem. Vesničku na Podbořansku, kam se uchýlil na přelomu těžkých let 1917 a 1918, v době, kdy se dozvěděl o tuberkulóze. Kafka v Siřemi hlavně odpočíval, četl, poznával život na vsi, který se mu tehdy zalíbil, inspiroval se pro své další psaní. Právě této zdánlivě málo podstatné části dějin se budeme věnovat v nejnovějším dílu seriálu.

Prohlédněte svá alba Ilustrační fotoZdroj: ArchivNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.

Poškozený Milan J. odpovídá novinářům na dotazy
Řekl mi ty prasečí svině a bodl mě, vypověděl svědek. Pak ho soused postřelil