V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Exkluzivně jen v tištěném vydáníV nejnovějším dílu seriálu si představíme malebnou obec Smolnice na Lounsku. Prvně byla zmíněna roku 1337, nejvíce obyvatel se uvádí roku 1930, a to 784. Vesnice se může pyšnit jednak přepychovým pohledem na panorama Českého středohoří, blízkostí lesa a třemi rybníky v centru obce, jednak kostelem sv. Bartoloměje, farou a barokním statkem architekta A. Wiehla s reliéfy J. V. Myslbeka a sgrafity M. Alše. Do obce nahlédneme prostřednictvím pamětníků Věry Sáblové a starostů Václava Hilberta a Antonína Kernera.

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.