V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.

Exkluzivně jen v tištěném vydáníZdroj: DeníkTentokrát si v seriálu Jak jsme žili připomeneme historii Sboru dobrovolných hasičů Libočany. Ten byl založen v prosinci roku 1929, nedávno tak oslavil už osmdesát osm let své existence. V dnešní době se hasiči velkou měrou podílejí na kulturním  životě v obci a jednotka zajišťuje také požární bezpečnost pro šest obcí v okolí –  Staňkovice, Holedeč, Měcholupy, Libořice, Nové Sedlo a Čeradice. Stejně jako dnes, i v minulosti se libočanští hasiči účastnili také různých soutěží.

Akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko v Žatci u fotbalového hřiště Slavoje
Lednice v lese? Snad už jen petky, doufají dobrovolníci

Prohlédněte svá albaIlustrační fotoZdroj: ArchivNejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.