V pátek pokračuje v tištěném Žateckém a lounském deníku seriál Jak jsme žili v Československu. Přinášíme v něm archivní snímky z obcí Lounska, Žatecka a Podbořanska, ale i z různých místních spolků a výjimečných událostí z let 1918 až 1992.  

Název nevelké obce na Žatecku naznačuje, že zde kdysi vehementně kvákaly žáby. Ve staročeštině totiž klik znamenalo křik. První písemná zmínka pochází ze 14. století. V současnosti jsou Žabokliky místní částí Nového Sedla. V září roku 2003 se zde slavilo výročí 130. let dráhy Žabokliky – Žatec. Přijela i parní lokomotiva. Počet obyvatel se zmnohonásobil, když tam po několik let probíhala zábavná akce Kliky v Žaboklikách. Fotografie pochází z archivu Květy Tošnerové.

Prohlédněte svá albaIlustrační foto
Nejde nám o domy, náměstí a další „neživé“ věci. Jde nám o lidi. Každý týden se budeme věnovat jedné obci, jednomu městu, případně jedné oblasti lidského života. Fotky vás nebo fotky vašich rodičů či prarodičů, kamarádů, přátel, ať už z dovolené, ze školy, učňáku, střední, fotbalu, Sokola, pionýrského tábora, brigády, nebo jen tak z posezení v hospodě, můžete posílat na adresu zatecky@denik.cz.

K fotkám (ideálně 4 až 7, ale nevadí i méně) nezapomeňte napsat i základní informace – co nebo kdo na nich je, kdy a kde a podobně. Uveďte také jméno jejich autora či majitele, který je redakci poskytl.