Zajímavým směrem se bude ubírat další profesní život Jana Kernera. Dlouholetý starosta Loun, který letos v únoru musel odejít z funkce kvůli politickým neshodám na radnici, v říjnu vyhrál výběrové řízení v Teplicích. Od ledna bude v tomto městě řídit moderní, nedávno otevřenou velkou sportovní halu.

V létě uběhl půlmaraton

Tím se přiblíží k naplnění hesla, které s oblibou používají spokojení lidé - práce je zároveň mým koníčkem. Bývalý starosta je znám svou láskou ke sportu, nejraději má lyžování, cyklistiku a turistiku. Letos v srpnu však také coby přihlášený závodník dokázal zaběhnout půlmaraton a při předchozích trénincích na něj během půl roku naběhal po Lounech a okolí přes 600 kilometrů. Jako starosta vždy aktivně podporoval veškeré sportovní dění v Lounech.

„Z vítězství ve výběrovém řízení mám samozřejmě radost. Potěšilo mě, že jsem dostal důvěru a příležitost a že jako člověk mohu poznat práci a získat zkušenosti zase v trochu jiném oboru, navíc úzce souvisejícím se sportováním, které mám velmi rád," potvrdil na dotaz našeho deníku Jan Kerner.

Hala byla otevřena před pěti lety

Konkurz vyhrál mezi dvanácti uchazeči, do funkce ředitele nastoupí od 1. ledna. Multifunkční sportovní hala v Teplicích byla otevřena před pěti lety. Zřizovatelem je město Teplice, provozuje ji příspěvková organizace města. Kromě mnoha zařízení souvisejících se sportovní činností je v jejím areálu i hotel s restaurací.

Jan Kerner rozhodně není člověkem, který by se nudil. Má velmi mnoho zájmů a aktivit a ani po svém polovynuceném odchodu z čela města na lidi a na své okolí nezanevřel. Dnes večer bude například vyprávět všem zájemcům v městské knihovně o letní plavbě na lodi po kanálech v Nizozemí, kde strávil s rodinou zajímavou dovolenou. Knihovna ho pozvala jako hosta do svého cyklu zeměpisných a cestovatelských besed a přednášek. „Pořád se něco děje, to je prostě život a aby nás bavil, musí být pestrý," říká. Žije v Lounech, má tři děti, letos v září mu bylo 48 let.