Místostarosta Žatce Jan Novotný podal žalobu na Krajský úřad Ústeckého kraje. A to kvůli svému odvolání z postu krajského zastupitele.

Jan Novotný se po loňských volbách dostal do krajského zastupitelstva za regionální hnutí Severočeši.cz. Hned na první schůzi ale hlasoval jinak než jeho kolegové ze sdružení, když odmítl spolupráci s vítěznou KSČM. Lídři Severočechů.cz kvůli jeho „neposlušnosti" proto doručili na Krajský úřad Ústeckého kraje Novotného rezignaci, kterou všichni kandidáti hnutí podepsali ještě před volbami, což byla podmínka tohoto hnutí.

Žaloba na kraj, ne na hnutí

„Důvodem k prvotnímu podání žaloby na Krajský úřad Ústeckého kraje a nikoliv na hnutí Severočeši.cz je to, že podstata případu nespočívá pouze v tom, že jsem podepsal prohlášení o vzdání se mandátu ještě v době, kdy jsem nebyl zastupitelem, ale že rozhodnutí krajského úřadu je podle mého názoru vadné. Kraj totiž uznal rezignaci, kterou jsem zpochybnil předloženými důkazy i mým prohlášením," řekl ČTK Jan Novotný.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček před přijetím Novotného písemné rezignace uvedl, že její platnost mu potvrdilo i ministerstvo vnitra.