Zatím bezvýsledné je policejní pátrání po nezvěstné Janě Paurové ze Slavětína. V poslední době jsou uniformy v obci i okolí vidět prakticky každý den. Minulý týden hledaly desítky policistů v lese, další dny pomáhá speciální technika, dnes, ve středu 24. dubna, také pes. Policisté prověřují několik vyšetřovacích verzí – nešťastnou náhodu, sebevraždu, pracují i s verzí, že Jana je pořád naživu, nevylučují ale ani vraždu.

Jana Paurová záhadně zmizela už před jednaosmdesáti dny, od té doby ji policisté hledají. V posledních dnech je pátrání opět velmi intenzivní. Minulý týden bylo ve Slavětíně a okolí možné potkat desítky policistů, kteří za pomoci speciální techniky pročesávaly například les.

Dnes okolí rybníku ve Slavětíně prohledával speciálně vycvičený pes, redaktor Deníku byl u akce přítomen. Pes prohledával břehy i nejbližší okolí rybníku velmi důkladně, psovod udělal několik koleček, se psem prošli každý metr. „Stále pokračuje velmi intenzivní pátrání po ženě. Byl použit policejní pes, který je vycvičen pro vyhledávání osob a věcí," sdělila Deníku Alena Bartošová, krajská policejní mluvčí.

Odpověď zatím není

Pohřešovaná Jana Paurová ze SlavětínaAni po více než dvou měsících po zmizení matky čtyř dětí se neví, co se ve Slavětíně vlastně stalo. Policie pracuje s několika vyšetřovacími verzemi, nevylučuje ani trestný čin spáchaný na Janě Paurové, kterým by mohla být také vražda. „Jednou z vyšetřovacích verzí, se kterou pracujeme, je nešťastná náhoda. Další verzí je sebevražda. Samozřejmě nemůžeme vyloučit ani to, že se pohřešovaná žena stala obětí nějakého trestného činu. Pracujeme samozřejmě i s možností, že je hledaná žena stále na živu," přiblížila Alena Bartošová, jakým směrem se pátrání ubírá.

Policisté zatím bezvýsledně po dvaatřicetileté ženě pátrají od začátku února. Zmizela v noci ze 2. na 3. února, podle manžela doma nebyla, když se společně s dětmi ráno probudil. Už tehdy se začalo spekulovat o velkých dluzích rodiny, násilí nebo problémech s alkoholem. Řeči o násilí ale Pavel Paur odmítá. Občas ale údajně žena příliš pila. „Nebil jsem ji, jen jsem se bránil jejím opileckým výpadům," uvedl. „Jsme normální rodina," řekl tehdy.

Právě o úloze devětatřicetiletého manžela Pavla v celém případu se stále více mluví, ovšem zatím bez důkazů. Vztah manželů ani zdaleka nebyl ideální. Některá média stále více spekulují, že se jeho výpovědi rozcházejí. „Tyto spekulace médií nebudeme nijak komentovat," řekla policejní mluvčí Bartošová.