Školákům v okrese Louny začínají v pondělí 23. února týdenní jarní prázdniny. Leckteří pojedou s rodiči třeba na hory. O dobrou zábavu, ale nemusí přijít ani ti, kteří zůstávají doma. Zajímavý program nabízejí Domy dětí a mládeže, knihovny, ale i lounské kino.

Prázdninový program v lounské knihovně začíná vždy v 10 hodin v dětském oddělení. Hned první prázdninový den prožijí malí návštěvníci dobrodružství v daleké Číně. V úterý proběhne klání v pexesu, ve čtvrtek se děti dozvědí zajímavosti o novém českém animovaném filmu Na Půdě. K tomu budou vyrábět narozeninový dort v ateliéru knihovny, protože podtitul filmu zní: „Kdo má dnes narozeniny“. V pátek se vydají děti za dobrodružstvím do ZOO.

Atraktivní záležitost připravilo lounské kino Svět. Každý všední den od 10 hodin se budou moci diváci ponořit do děje filmu pomocí 3D technologie, promítat se bude animovaný film Strašidelný zámek. Odpoledne se pak budou promítat od 15 hodin filmy pro děti, například Kronika rodu Spiderwicků, animovaná komedie Kung Fu Panda nebo Madagaskar 2. Také Městská knihovna v Žatci připravila pro malé čtenáře lákavý program. „Děti se mohou zúčastnit například turnajů v Člověče, nezlob se nebo pexesu, her, kvízů a soutěží. Oddělení pro děti centrální knihovny bude otevřeno během výpůjčních dnů již dopoledne od 9 hodin, odpolední provozní doba zůstává nezměněna,“ upozornila ředitelka knihovny Radka Filková.

Soutěže a procházky

Dům dětí a mládeže v Žatci zve zájemce na městský tábor. Pro děti připravily pracovnice zábavné soutěže. Když bude hezky, budou děti chodit na procházky, v případě nepříznivého počasí zůstanou v budově.

Prázdniny v podbořanském DDM začnou už v sobotu, kdy se děti mohou utkat v různých kvízech a soutěžích. V pondělí si pak mohou přijít vyrobit tiskátka z netradičního materiálu – brambor. Další dny proběhnou turnaje ve stolním tenisu a fotbálku a výtvarná soutěž.

Otevírací dobu přizpůsobil prázdninovým dnům i lounský zimní stadion. Od pondělí do pátku se bude bruslit každý den za poloviční vstupné, tedy 15 korun. Plavecká hala v Žatci bude mít otevřeno v úterý a ve středu odpoledne, ve čtvrtek a v pátek pak po celý den.