V novém maloobchodním centru vznikne supermarket Billa, obchod s elektronikou a spotřebiči Datart, DM drogerie nebo prodejna chovatelských potřeb Super zoo.

„Máme už delší dobu povolení k odstranění staveb, s demolicemi bychom chtěli začít letos v létě. Zároveň bychom během léta chtěli požádat o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení, potřebná vyjádření dotčených orgánů státní správy i samosprávy máme,“ sdělil Jindřich Kukačka, jednatel společnosti PORTIN invest. Ta je stoprocentním vlastníkem akcií společnosti RP Žatec, jež areál bývalých jatek vlastní.

„Naším záměrem je, aby demolice starých budov a výstavba nových na sebe navazovaly, takže i když máme povolení k odstranění staveb už asi rok, přistoupíme k jejich demolici až teď,“ dodal.

V místě vznikne maloobchodní centrum se třemi menšími objekty a parkovištěm pro přibližně šedesát aut. Záměrem vlastníka areálu je otevřít obchodní centrum před Vánocemi příštího roku.

Společnost Jatky Žatec patřila k tradičním podnikům v regionu. Vykupovala od chovatelů a zpracovávala prasata a hovězí dobytek a maso dále prodávala. Součástí podniku byla i prodejna masa a masných výrobků, velmi oblíbená mezi místními i městem projíždějícími obyvateli.

Podnik kvůli dluhům skončil v polovině roku 2016, soud na něj pak prohlásil konkurz. Insolvenční správkyně opuštěné budovy a pozemky prodala, zpeněžilo se i vnitřní vybavení. Z takto získaných peněz, celkem šlo o osm a půl milionu korun, se částečně pokryly pohledávky věřitelů. Konkurz skončil v roce 2020. Areál je roky opuštěný, zchátralý, v poslední době v něm hledaly útočiště osoby bez domova a narkomani.