Jazyková olympiáda se konala na lounské střední odborné škole technické. „Chtěli jsme, aby se i žáci odborných škol mohli umístit na dobrých místech a porovnat své znalosti. Proto jsme ze soutěže vyloučili gymnázia. Přihlásit se mohli studenti, kteří splnili podmínky. Jsou tu žáci druhých a třetích ročníků,“ uvedla Helena Zikmundová, koordinátorka projektu a profesorka.

Studenti se věřili

Dotazovaní studenti se speciálně na olympiádu nepřipravovali. „Na olympiádě jsem již podruhé. Budu skládat zkoušky z německého jazyka. Nijak zvlášť jsem se nepřipravovala. Němčina mě baví a jde mi,“ prozradila Lenka Feiglová ze střední zemědělské školy v Žatci. Studenti přijeli i z jiných okresů. „Testy mě čekají z anglického jazyka. Ten mě velmi baví, vyhledávám si materiály na internetu a čtu anglické knížky. Vyhrál jsem už školní kolo a v krajském kole jsem skončil čtvrtý,“ pochlubil se Martin Řípa, který navštěvuje Obchodní akademii v Kladně.

Ve hře byl DVD přehrávač

Pro nejúspěšnější studenty jsou připraveny ceny. „První získá DVD přehrávač, pro druhého je připraven Mp3 přehrávač a třetí nejlepší si odnese paměťový flashdisk,“ vyčetla H. Zikmundová. Slavnostního zahájení olympiády se zúčastnil také starosta Loun Jan Kerner. Přítomné mile překvapil, když je uvítal v anglickém a německém jazyce. Popřál všem mnoho úspěchů a píli do dalšího studia.